Dowiedz się, jak chronić ginące gatunki zwierząt – akcja edukacyjna WWF 

image

Od 1 do 6 kwietnia zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Fundacji WWF Polska, którzy przeprowadzą akcję informacyjno-edukacyjną z zakresu ochrony środowiska. Na maluchy będą czekać specjalne kolorowanki oraz wielka maskotka pandy. Wstęp wolny!

W ciągu ostatnich 50 lat populacja dzikich zwierząt zmniejszyła się o 58 procent.  Jak podkreśla WWF Polska, tylko wspólnymi siłami można zahamować ten proces. Wśród zwierząt wymagających ochrony znajdują się m.in. ryś, niedźwiedź, wilk czy pantera śnieżna. 

Należy zdać sobie sprawę, że bez działań ochronnych przyszłe pokolenia mogą już nie mieć szansy oglądać ich w naturze. Nasze codzienne wybory mają ogromny wpływ na środowisko, kondycję planety i żyjących na niej zwierząt. Warto dowiedzieć się, co można zmienić, by pomóc chronić środowisko naturalne i zapytać specjalistę o zagrożone gatunki.

Organizacja WWF, czyli World Wildlife Fund powstała w 1961 roku i działa na całym świecie na rzecz ochrony środowiska naturalnego, w tym zagrożonych gatunków zwierząt i roślin. 

Akcja edukacyjna prowadzona przez przedstawicieli WWF Polska odbędzie się od 1 do 6 kwietnia. W godzinach otwarcia galerii goście będą mogli zapoznać się z działalnością organizacji oraz dowiedzieć się, jak wesprzeć ich działania. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

WIĘCEJ WYDARZEŃ