Zamień się w małego konstruktora! – warsztaty naukowe dla dzieci

image

Śmiejący się kubek, harmonijka czy nurek Kartezjusza to zabawki, które łatwo wykonać samodzielnie! 27 kwietnia podczas spotkania z cyklu „Akademia małych odkrywców” dzieci wykorzystają prawa fizyki w budowie kreatywnych konstrukcji. Wstęp wolny!
27 kwietnia dzieci odwiedzające nasze centrum zamienią się w małych konstruktorów i stworzą prawdziwe działa sztuki! Naukowcy zbudują zabawki edukacyjne, które będą wykorzystywać prawa fizyki, m.in. zjawisko ciśnienia, siłę wyporu czy fale dźwiękowe.

Zabawki edukacyjne będą budowane z materiałów codziennego użytku, a uzyskane efekty zaskoczą największych sceptyków! Powstanie nurek Kartezjusza, harmonijka czy śmiejący się kubek, a wykorzystane w konstrukcjach mechanizmy będą w prosty sposób wyjaśniać zjawiska fizyczne. Zdobyta wiedza przyda się nie tylko podczas zajęć w szkole!

Do końca roku w ramach cyklu „Akademia małych odkrywców” odbędzie się jeszcze 9 spotkań. Udział w każdym z nich nagradzany jest pieczątkami, które mali akademicy mogą zbierać w specjalnym indeksie. Pieczątki można wymieniać na nagrody. Za udział w czterech spotkaniach można otrzymać pluszowy piórnik, w sześciu spotkaniach – mały zestaw plastyczny, w ośmiu – duży zestaw plastyczny. Ci, którzy wezmą udział we wszystkich spotkaniach w ramach cyklu, będą mogli odebrać zestaw naukowy „Mały geniusz”.

„Akademia małych odkrywców” odbędzie się 27 kwietnia. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12.00 do 17.00. Udział w zabawie jest bezpłatny.  

Serdecznie zapraszamy!

 

WIĘCEJ WYDARZEŃ